27 Eylül 2008 Cumartesi

Özel ders Almak

Özel ders hangi konuda olursa olsun ister matematik özel dersi, ister fizik özel dersi, ister öss özel dersi olsun temel olan şey öğrenciler ile öğretmen arasındaki ilişkidir. Her ne kadar özel ders birebir bir eğitim şekli olsada ders veren öğretmeninde kişisel yetenekleri çok önemlidir. İletişim çok önemlidir öğrenciyi anlamalı ona göre dersi anlatmalı, öğrencinin neyi anlayıp neyi anlamadığını bilmeli. Bunlar dışında öğrenme potansiyeli öğrenciden öğrenciye çok farklılık gösteren bir olğudur. Ama birebir özel ders esnasında bunun önemi en aza inmelidir. Çünkü iletişim özel ders veren hoca ile öğrenci arasında bir bağ gibidir bu bağ dersin anlaşılmasında, öğrenmenin çok artmasında çok etkilidir. Dikkat edilmesi gereken konu dersi verecek kişinin dersi bilmesi kadar insanlarla dolayısıyla öğrenci ile kurduğu iletişimdir. Eğer çok başarılı bir hoca olsa bile her öğrenci ile iletişim kuramayabilir. Bu nokta öğretmen seçimi öğrenciye düşmektedir. Tabiki öğrencinin veliside bu konuda yorum yapma hakkına sahip olmalıdır.

MAtematik, fizik, kimya, öss, lise ve ilkokul dersleri, sbs, türkçe, biyoloji, tarih, coğrafya gibi bir çok dersi özel ders olarak özel öğretmenden birebir almanızda sakınca yoktur. TErsine eğitim ve öğretimi kesinlikle hızlandırmış olacaksınız. Özel dersin sınırlamasını öğrenciyi tembelliğe götürmediği sürece yapmanıza gerek yoktur.

1 yorum:

  1. Merhaba, Şirketimizde 5 kişiye hızlı ingilizce eğitimi istiyoruz. Akşam saat 7 itibariyle müsait olabiliyoruz. Fiyat ve işleyiş hakkında bilgi verirseniz seviniriz.

    İyi günler...

    YanıtlaSil